Akça Koca Platformu, Türkü gecesinde buluşacak

Akça Koca Platformu, Türkü gecesinde buluşacak

Hasan Uzunhasanoğlu Başkanlığındaki Akça Koca Kültür Platformu toplantıları Halk Müziği sanatçısı Kenan Serhat İnce ile devam ediyor.

Emex Otelde gerçekleşecek Türkü gecesine davet eden Akça Koca Kültür Platformu Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu, "Türk Halk Müziği sanatçısı Kenan Serhat İnce, “Türkü Gecesinde” gurubuyla bizlerle olacak eskimeyen türkülerimizden örnekler sunacaktır. Kocaeli Emex Otel’deki yemekli toplantı 16 Mart Cumartesi akşamı saat:19.00’da başlayacaktır. Toplantıya platform üyelerimizi ve Türk Halk Müziğine ilgi duyanları bekliyoruz” dedi.

 

Kenan Serhat İnce

1987’de Şarköy-Tekirdağ'da doğdu. Müzik hayatına 8 yaşında bağlamayla başladı. Kültür Bakanlığı sanatçısı Ali Adıgüzel ile çalışmaya devam etti.

2003 yılında Doç.Dr. Şenel Önaldı'dan Türk Müziği ve Makamlar eğitimi aldı, ardından sınava girerek THM müzik usta öğreticisi sertifikası almaya hak kazanan İnce, 2003 yılından itibaren Halk Eğitim Merkezleri ve çeşitli kuruluşlarda bağlama eğitmenliği ve THM Koro Şefliği yapmaktadır. Birçok sanatçıya sesiyle ve sazıyla eşlik etti. 2005 yılında TRT İstanbul Radyosu THM Gençlik Korosu sınavını kazandı.

Müzik eğitimine değerli sanatçı Erol Köker ve Elvan Sevim ile devam etti. Kocaeli Halk Eğitim Merkezi de dahil birçok özel ve resmi kurumda Bağlama Eğitmenliği ve THM Koro Şefliği yaptı ve hala İzmit Belediyesi Türk Halk Müziği Uygulama Topluluğu'nu, İzmit Belediyesi Çok Sesli THM Gençlik korosunu yönetmektedir.

Kenan Serhat İnce, lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'de Türk Musikisi alanında tamamlamış, yine Türk Müziği alanında doktora yapmakta, akademik kariyerine devam etmektedir.

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmakta aynı zamanda Devlet Konservatuvarı müdür yardımcılığı ve Türk Halk Müziği Ana Sanat Dalı Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Yücel Paşmakçı, Mutlu Torun, Mehmet Erenler ve Çetin Akdeniz'den çeşitli dersler alan İnce, Paşmakçı ekolünde çalışmaktadır.