“İslam ve Türk Dünyasının En Büyük İsrafı Çocuklarımız”

“İslam ve Türk Dünyasının En Büyük İsrafı Çocuklarımız”

Türkiye Üstün Zekalı ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı Genel Başkanı, yapımcı ve yazar Kemal Tekden, Karamürsel Alp Salonu’nda, “Yer Üstü Hazinelerimiz: Üstün Yetenekli Çocuklar” konulu söyleşi gerçekleştirdi.

“Yer üstü zenginliklerinin kıymetini bilmeyen toplumlar yer altındaki hazinelere sahip çıkamazlar” diyen Tekden, üstün zekalı çocukların özellikleri ve eğitimleri konusunda bilgiler sundu.

Amerika’ya gittiğinde, Hollywood ve beyin göçü konusunda ABD’nin iki büyük gücünün olduğunu fark ettiğini anlatan Tekden, “Biz de bu alanlarda çalışıyoruz. Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirip, önlerini açmak istiyoruz. Yer üstü hazinelerimiz dediğimiz çocuklarımızı bu iki unsurla kaybediyoruz. Her çocuk bizim kıymetlimiz hazinemiz ama çocukların üstün zekalı ve becerisini görmemiz, keşfetmemiz lazım” değerlendirmesinde bulundu.

“20 MİLYON YAHUDİ, 2 MİLYAR MÜSLÜMANA KAFA TUTUYOR”

İslam ve Türk dünyasının en büyük israfının çocuklar olduğunu vurgulayan Tekden, “Yirmi milyon Yahudi bugün dünyaya kafa tutuyorsa, 2 milyar Müslüman susuyorsa nedeni budur” dedi.

“DİRİLİŞ ETUĞRUL ÇOCUKLAR İÇİN BİLGİSAYAR OYUNU OLUYOR”

Aynı zamanda Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı olan Kemal Tekden, “Diriliş Ertuğrul’u çocuklar için bilgisayar oyunu haline getireceğiz. Bu konudaki çalışmalarımız sürüyor. Ayrıca elimizde ona yakın dizi ve film projesi var. Ekonomik imkânlar el verdiğinde hayata geçireceğiz” diye konuştu.

“İslam ve Türk Dünyasının En Büyük İsrafı Çocuklarımız”