Bakanlık, Hava ve Çevre Kirliliğini Önlemeli

Sanayinin yoğun olduğu bölgelerde hava ve çevre kirliliği sağlığımızı etkiliyor. Son günlerde şikayetlerin artması üzerine ulusal ve bölgesel basın, konuyu Türkiye gündemine taşıdı. Kocaeli, hava kirliliğinden etkilenen illerin başında geliyor. Özellikle geceleri birçok sanayi kuruluşunun, baca gazlarını atmosfere bırakması yüzünden insanlar zehir soluyor.

Kitap ve Kütüphanenin Önemi

Kitap; bilgi, ilim ve belgedir. Kitap en vefalı arkadaş ve dosttur. Kitap, dünya ve ahiret için yol göstericidir.

Camiler Haftası, Kültürümüzde Camilerin Yeri ve Önemi

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, her yıl ekim ayının ilk haftası Camiler Haftası olarak kutlanmakta. Bu yıl Camiler Haftası dolayısı ile Ayasofya Camisi bahçesinde, ‘Camiler’ konulu bir sempozyum düzenlendi.

Vefa Unutmamak ve Hatırlamaktır

İlim öğrenip bilgisinden yararlandığımız hocalara vefa insanlık borcudur. Unutmak ve hatırlamamak en büyük vefasızlıktır. Vefalı olmak insan olmanın bir gereğidir ve insani görevdir.

Polatlı’da Kıyameti Yaşadık

Her şey bir anda oldu. Bir anda bir toz bulutu dalgalar halinde bize yaklaştı. Sonrası korkunç, uğultulu sesler, rüzgarla gelen toz ve kum fırtınası… Karanlık çöktü, göz gözü görmez oldu. Etrafı aydınlatan hayat kaynağımız Güneş, bir anda kaybolup gitti. Kendimizi karanlık bir gece de bulduk…

Annemin Vefat Yıl Dönümü ve Ana Olmak

Nedir anne olmak? Bu sorunun cevabı, sonsuz fedakârlık kavramını tam olarak karşılıyor bende. Yavrusu ne yaparsa yapsın bağrına basıp saçını okşayan, karşılıksız seven, sevgi ve merhamet için yavrusuna karşı koşul ve şart gözetmeyen fedakâr, cefakâr kadındır anne.

Kurtuluş Savaşı Şehidi Yahya Kaptan ve Tavşancıl’da Yok Olan Tarihi Binalar

  Vali, Milletvekili ve Belediye Başkanlarına Tarihi Görev Gazeteci ve belgeselci olarak 4 Temmuz 2020 günü bir kez daha Tavşancıl’da belgesel çekip araştırma yaptık. Tarihin canlı şahidi binaların perişan hali bizi üzdü.

Zaferler Ayı Ağustos ve Tarih Bilinci

Korona vebası salgınına rağmen dünyada çok önemli gelişmeler oluyor. Dünya yeniden dizayn ediliyor. Sıcak savaşının yerini ekonomik, soğuk ve vekaletname savaşları aldı. Dünyada adı konmamış üçüncü dünya savaşı yaşıyor.

Kurban Bayramı Coşkusu

Bayram; sevgi, mutluluk ve coşkudur. Bayram, birlik ve beraberliktir. Bayram, yardım ve dayanışmadır. Bayram; dostluk, vefa ve ziyarettir.

Yurtdışına İlk Kez 28 Yıl Önce Gittim

Zaman çok hızlı geçiyor. İlk kez yurt dışına 28 yıl önce gitmiştim. Dönemin Gebze Belediye Başkanı Mehmet Emin Akın’dan, kültür gezisi için yurtdışına davet almıştım. Gebze Belediyesi Kültür Sanat Merkezi (BEKSEM) ekibi, 31. Uluslararası Balkan Ülkeleri Festivaline katılmak üzere karayolu ile Bulgaristan üzerinden Makedonya’ya gidecek. 

Soykırım ve Hayatın Belgeseli

Daha önce Bosna’da yaptığımız araştırmalar ve Bosna ile ilgili bilgilerle sizleri baş başa bırakıyorum. Evladı Fatih Han diyarı Bosna’dan sizlere sesleniyoruz. Bosna’ya daha önce 3 kez uçakla gitmiştik. İgman Dağları üzerinden Sarayova’ya inmiştik bu kez dünyaca ünlü Drina Nehri’ndeki Tara Kanyonu’ndan karayolu ile Bosna’ya giriyoruz.

Yaşadığımız Kenti Tanıyarak Yaşayalım

İnsanlar mutluluğu ve huzuru arıyor… Mutlu ve huzurlu olmanın yolu sevgiden geçiyor. Sevmek için tanımak gerekiyor. Tanımak sevmektir, sevmek tanımakla başlar.

Baba Nasihati ve Gazetecilik Mesleği

Babalar Günü Baba; bilgi, nasihat ve öğüttür. Baba; öğretmen, okul ve ilimdir. Baba; güç, kuvvet ve başarıdır.  Baba ocaktır, evdir, yurt, yuvadır. 

Korona Vebası Günlerinde Arkadaşın Önemi

Arkadaş ve arkadaşlık üzerine çok şey söylenir. Çocukluk arkadaşı...Okul Arkadaşı ...Yol arkadaşı… Arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim…

İğne ile Hayatını Kazandı!

Hayırsever, Örnek İş İnsanı Muzaffer Altıntaş’ın Hayatı Korona vebası salgını, 80 yaşındaki hayırsever, örnek iş insanı Muzaffer Altıntaş’ın hayatında hiçbir şey değiştirmedi. Tıpkı eski günlerde olduğu gibi yasak kalktıktan sonra her gün işinin başında çalışmaya devam etti.  Dini ve milli anlamda hayır işleri yapmayı sürdürdü.

Camilerimiz ve Cuma Namazı

Korona vebası hayatımızı değiştirdi. 11 Mart 2020 yeni bir milat oldu. Aklımıza gelmeyenler başınıza geldi. Dünyada mahşer gününü yaşadık. Birbirimizden kaçarak evlere kapandık, bayram coşkularını birlikte yaşayamadık. Ramazan kültürüne hasret kaldık. Camilerde Cuma namazı kılınamadı.

Kardeş Özbekistan’da Büyük Felaket

Özbekistan deyince gönül telimiz titrer, atalar diyarı Ulu Türkistan’ı hatırlarız, Taşkent, Semerkant, Buhara ve Hive’yi düşünürüz, Amuderya ve Sirderya boylarını dile gelir, Maveraünnehir olarak sizlere çok şey söyler…

İnsan, Eser ve Hizmetleri ile Yaşar

Baki kalan gök kubbede hoş bir sedadır. Ölüm haberleri acı ve üzücüdür. Kültür adamlarının ölümü çok daha acı.

Özallı Yıllarda Gazeteci Olmak ve Özalla Gazetecilik Anılarım

Vefatının 27. Yıldönümünde Özal’ ı Rahmet ve Saygı ile Anıyorum.

Dünyada ve Türkiye’de Korona Virüsü Tehdidi ve Alınan Önlemler

Salgına karşı önlemlerimizi alalım, moralimizi bozmayalım.