Çoban Ali

Eski zamanlarda masal ülkesindeki köylerden birinde bir Çoban Ali yaşarmış. Çoban Ali çok iyi kalpli biriymiş. Kuzularını otlatırken onlara kavalı ile müzik yaparmış. Müzik dinleyerek otlayan kuzular koyunlar daha iştahlı olurlarmış. 

Çıplak Kek

Seyrek de olsa içimden bir şeyler yapmak ya da pişirmek geliyor. Fırın işlerinden uzak kaldım. Fırınlı ocağımı yenilemiştim. Hiç memnun kalmadım. Turbo fırın kullanmasını beceremedim. Servis çağırdım. Onlar tepsiyi dibe ittiğim için olduğunu iddia etti ama yine olmadı. Altı pişiyor, üstü yanıyor. Ortası çiğ ve hamur kalıyor.  Sonuç tam bir fiyasko!

Ne Yapsın?

Yıllar geçse ne çıkar Nedir yılların birbirinden farkı Z anne dilir ki yeni yılda Her şey b aşk a olacak

Fani

Ne ummuştum ne buldum, Yıllarca bekledim durdum, O kadar çok bekledim ki Beklediğim neydi unuttum.

Kar Taneleri

Pamuk şeker gibi yağdın üstüme Tarifsiz bir sevinç doldu özüme İçim aydınlandı gönlüm coştu. Mutluluğum oldun kar taneleri

Adı Yok

Sanki hiç yaşanmamışcasına Anılarda kaldı  çocuk luğum Soframız dolardı Yemekler lezizdi

Mutluluğun Doğum Günü

Haydi çocuklar masallar ülkesindeki mutluluk ormanına gidelim ve Mutlu'nun doğum günü kutlamasına katılalım. Maymun Mutlu ormanın en çok sevilen ve aranılan ismiydi. Artık büyüdüğü için doğum günü partilerini kendisi hazırlıyordu. Ormanın ortasındaki meydanda kutlamalar yapılırdı. Mutlu ve arkadaşları bir gün önceden meydanı çiçekler balonlar yapraklarla süslediler.

Feryat

Bir müzik aletiyim Notaları kaybolmuş telleri kopmuş Çalmak istesem de çalamam Notalar okyanusunda kayboldum

Minik Kuş

Minik kuş üşümüş Yağan karlardan korkmuş Yokmuş onun sahibi Karnını doyuracak sığınacak kimsesi

Bir Deneme Çalışması

Rahmetli annem benden çok farklıydı. Çocuklar küçükken misafir olarak gelir giderdi. Geldiği zaman  mutfağa girer benim yapamadığım yemeklerden yapardı. Kendine bir şeyler bulur uğraşırdı. Daha sonraki yıllarda devamlı benim yanımdaydı. Çocuklarımın hatırladığı annane tiplemesi oturunca hiçbir şey yapmasa da  bir şeyler ören ya da kitap okuyan bir tipti. Benim hatırladıklarım arasında  Dr.Jivago, Paul ve Virgin, Kiralık Konak vs. vardı. Masal anlatır; mani söylerdi. Ayrıca çamaşır makinasının yıkadığı çamaşırı beğenmez kendi çamaşırını elinde yıkardı. Benim çocukluğuma rastlayan o zamanlarda hanımların tek eğlencesi gün yapmak güne gitmekti.

Feryat

Bir müzik aletiyim Notaları kaybolmuş telleri kopmuş Çalmak istesem de çalamam Notalar okyanusunda kayboldum Nefesim kesildi boğuldum Hayatta neler oluyor diyecek kadar Şaşırdım dondum öldüm sanki Acı var içimde yanıyor yüreğim

Yarışma (Masal) - 2

Bayan Kadife olabildiğince hızlı adımlarla ilerlemeye başladı. Bekleyen bayan tavşan Naciye hızla zıplayarak kaplumbağa Kadife'yi geçti. Hızla ilerlemeye başladı.

Yarışma (Masal)

Bu günkü masalımız yine mutluluk ormanında; Bakalım yan Mutluluk ormanında neler oluyor. Biliyorsunuz bir süredir oraya uğramadık. Bir varmış bir yokmuş iki varmış üç yokmuş kaybolmuş mutluluk ormanında.

Mevsimine Göre

Mevsimine göre seçersin karpuzu portakalı, Gönlüne göre seçersin esmeri sarışını, Aklına göre verirsin kararını, Bazen akıl bazen mantık kazanır. Bazen de alırsın usul usul havanı Portakalın ekşi karpuzun kelek çıkar.

Açık Büfe

Uykusuz gecelerimden birini daha ya ş adım. Yat kalk, yat kalk. Kalkınca gece yarısı evin so ğ u ğ u ho ş uma gitmedi, tekrar yattım. Yatarak oyalanayım diyorum. Uyuyamayınca da yatak batıyor.

Hayal ve Gerçek

Yeni yılı büyük umutlarla bekledik Ne dilersek olacak ne istersek gelecek Dünya değişecek sandık

Yeni Yıl Hayalleri

Yeni yılı büyük umutlarla bekledik Ne dilersek olacak ne istersek gelecek Dünya değişecek sandık

Figan

Çocuğun gözyaşında  Yağmurun damlasında Hüzünlerin kucağında Kendimi buluyorum

Doğru

Gönül pembe ister, aklım mavi İnatla çekişirler ileri geri

Yalan Dolan

Aşklar sevdalar hep yalan Yaşanan yalnız hayalde kalan  Yalan temel üzerine kurulan  Dünya yalan Görmedim gerçek olan