Ece Akdeniz; “Günde En Az 10 Sayfa Okumalıyız”

Ece Akdeniz; “Günde En Az 10 Sayfa Okumalıyız”

Akça Koca Kültür Platformunun, 15.Gençlerle Başbaşa Programında Ece Akdeniz konuştu.

Akça Koca Kültür Platformu Gençlerle Başbaşa Programının onbeşincisinde; Kocaeli Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı 2. sınıf öğrencisi Ece Akdeniz, “En Büyük Savaş, Cahilliğe Karşı Yapılan Savaştır!” konusunda bilgi verdi.

Akdeniz; “İnsanlar eğitim alarak cahillikle savaşmak zorundadır. 
Cahilliği yenersek uygar bir toplum olma yolunda önemli mesafe kat ederiz. Milletlerin çağdaş uygarlık seviyesine çıkması eğitimle, bilimle olur. Bunun için okumayı elden bırakmamalı, eğitime, okumaya, bilime önem vermeliyiz. “ dedi.

Kocaeli Emex Otel’de gerçekleşen toplantıya: Akça Koca Kültür Platformu Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ahsen Okyar, Platform Yöneticileri: Dr. Yunus Özen, Makine Mühendisi Çetin Mut, Dr. İsmail Çapçı ve İnşaat Yüksek Mühendisi Coşkun Karakadılar, e.Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Endüstri Mühendisi Mustafa Toka, Makine Mühendisi Arif Yavuz, Akçelik Yönetim Kurulu üyesi Vedat Baykara,  Sevdenur Köktürk, Taşköprü Orman İşletmesinden emekli Ersin Baykara ve Aile Hekimi Dr. Ali Değirmenci katıldı.

 

Eski konuşmacılar

Daha önce Gençlerle Başbaşa programlarında konuşan; Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu Çağrı Baykara, halen İstanbul Üniversitesinde Doktora çalışmalarını sürdüren; Özbekistanlı Gulina Yusupova ve Türkmenistanlı Aygül Agayeva da toplantıya katılarak, son çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Ece’nin Arkadaşları

Ece Akdeniz’i, Kocaeli Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı 2. sınıfında beraber okuyan arkadaşları; Zeynep Serttaş, Yusuf Can Şişman, Neşe Sever ve Melisa Kıran  yalnız bırakmadı.

Ece’nin Ailesi

Ece’yi dinlemeye gelenler arasında bulunan; Dedesi Emir Hüseyin Civelek, anneannesi Nimet Civelek ile babası Sezgin, annesi Ceyda ve kardeşi Deniz Akdeniz’de toplantının en heyecanlı kişileri oldu.

Hediye Dr. Yunus Özen’den

Başarılı bir sunum gerçekleştiren Ece Akdeniz’e Akça Koca Kültür Platformunun hediyesini Yalova Üniversitesi Öğretim üyesi Dr. Yunus Özen takdim etti.

Ece Akdeniz’e plaket

Endüstri Mühendisi Mustafa Toka, Konuşması ve verdiği bilgiler beğenilen Ece Akdeniz’i tebrik ederek, plaketini takdim etti.

Ece Akdeniz; “Günde En Az 10 Sayfa Okumalıyız”