Çanakkale ‘’Kan Çanağında Yazılan Destan’’

‘’ Bu memleketin toprakları üstünde kanlarını döken kahramanlar! Burada bir dost vatanın toprağındasınız. Huzur ve sessizlik içinde uyuyunuz. Sizler Mehmetçikle yan yana, koyun koyunasınız. Uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar! Gözyaşlarınızı dindiriniz. Evlatlarınız bizim bağrımızdadır. Huzur içindedirler ve huzur içinde rahat, rahat uyuyacaklardır. Onlar, bu toprakta canlarını verdikten sonra, artık bizim evlatlarımız olmuşlardır. (Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK)’’

Beynimizi Tam Kapasiteyle Nasıl Çalıştırabiliriz?

İnsanoğlu dünyada beyin kapasitesinin % 100'ünü kullanmayan tek varlıktır.

Kıbrıs’ta Rumlar Arıyor da, Biz Neden Aramayalım?

Kıbrıs adasının çevresinde mevcut ‘’Münhasır Ekonomik Bölgelerdeki’’ enerji yataklarında petrol-doğal gaz zenginlikleri bir türlü paylaşılamıyor!

‘Özelleştiriyorum İşte, Var mı Diyeceğin?’

Türkiye Cumhuriyeti yüzde yüz yerli ve yüzde yüz millî bir devlet olarak kuruldu. 23 ile 38 arasındaki dönem bunun nidüğünün ve nasılının ispatıdır. Şeker fabrikalarından dış politik eksenlere kadar yerlilik , millîlik ve özgünlük destanıdır.

Milli Sanayi Hamlesi ve Erbakan Gerçeği!

Merhum Başbakanlardan, Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefat yıl dönümüyle ilgili birçok toplantı ve etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinliklerden birisini de Saadet Partisi Gebze Teşkilatı düzenledi. Merhum Erbakan’ı anlattılar.

İbâdet Dili - 2

Kur’ân’da sıkça zikredilen ‘ Anlayasınız diye sizin dilinizden indirdik ’ [1] mealinden hareketle, Türkçe ibâdeti savunanlar şöyle demektedirler: ‘ Biz Arap olmadığımıza göre, kendi dilimize yapılacak bir tercümeyi ibâdetlerimizde okuyabilmeliyiz.   [1] Âyet ve sûre numaraları: Yûsuf: 12/2; Zuhruf: 43/3; Duhân: 44/58.

Hazret-i Peygamber Devrinde Teftiş Hizmetleri

Teftiş; bir şeyin aslını, doğrusunu gereği gibi sorup araştırma[1] başka bir deyişle aslını ve doğrusunu anlamak için yapılan kontrol manalarına geldiği gibi, hukukta memurların görevlerine ilişkin konularda, kanun tarafından yetkili kılınmış amir veya kurul tarafından denetlenmelerine verilmiş isim olarak da izah edilmektedir. 

Yitirilen Yılları, Kaybolan Umutları Geri İstiyorum…

‘’ An gelir, ömrünün hırsızıdır/her ölen pişman ölür/hep yanlış anlaşılmıştır/hayalleri yasaklanmış/ An gelir şimşek yalar/masmavi dehşetiyle siyaset meydanını/ direkler çatırdar yalnızlıktan/sehpada Pir Sultan ölür…’’  (Attila İlhan)

Kadına Yönelik Şiddetin Sosyo-Kültürel Kökleri Üzerine

Kadına ve çocuğa yönelik her türlü olumsuz davranış, insan olma onurunu zedeleyen, insanlığın geleceğini karartan onursuz bir davranıştır.

Türkiye’de Yahudi ve Ermeni Düşmanlığı – II

“Türk odur ki; Müslüman bir anne babadan doğan, kulağına ezanla / kametle bir Müslüman ismi verilen, her türlü haltı yese de domuz eti yemeyen, mübarek gün ve gecelerde içmeyen, Cuma hassasiyeti olup arada bir kaçırsa da Cuma’ya giden, vatan - millet - din - devlet tehlikeye düştüğünde de kazma–kürek, balta–nacak alıp saldırana Türk derler.

“Bebekler Osmanlı Padişahından Daha Ariftirler”

Sinan, Emel ile evleneli daha iki yıl olmuştu. Henüz bebekleri olmamıştı. İkisi de öğretmendi. Tokat’ın güzel bir ilçesine tayin olmuşlardı.

İzmit’in Çocukları Dr. Necati Amcasını Kaybetti

İzmit’imizin Fevziye Camii 4 Mart 2018 de ikindi namazında yine kalabalıktı. Dr. Necati Günaltay’ın, dostları, meslektaşları, hastaları ve yakınlarından oluşan kalabalık bir cemaat bir hüznü paylaşmak üzere toplanmışlardı.

Bir Fotoğrafın Anlattıkları

‘’Ölüm bize ne uzak, bize ne yakın ölüm. Ölümsüzlüğü tattık. Bize ne yapsın ölüm’’ (Şehit Astsubay Abdullah Taha Koç)

İbâdet Dili - 1

İbâdet [1] dili meselesi, cılız olsa bile günümüzde tartışmalara sebebiyet vermektedir. Bunun sebebini şöyle yorumlamak mümkündür: Müslüman Türk halkının tamamına yakın ekseriyeti, namazda okunacak âyetlerin mutlaka Kur’ân diliyle yapılması gerektiğine âdetâ îman etmiştir.   [1] İbâdet:  Cenab-ı Allah’a karşı kulluk vazifesinin yerine getirilmesi. Allah’ın rızâsına uygun hareket etmek.

Mehmetçikler Geliyor

Dünyanın en kahramanı yiğitlerin yiğidi Cihana nizam vermeye Mehmetçikler geliyor Onlara güçtür bilinsin tüm analar ağıdı Düşmanı yere sermeye Mehmetçikler geliyor

Değişiklik Yaşama Sevincini Artırır

İnsan yeni olanı aramak üzere programlanmıştır. Bu sebeple zengin duygular yaşayabilmemiz için, yeniliklere açık olmamız gerekir.

Özgürlüğün Tüketimi

Özgürlük ve tüketim, klasik felsefe ve sosyoloji teorilerinde, birbirleriyle ilişkili davranışları ve tutumları ifade etmezler.

Kıbrıs Konusunda Türk ve Rum Tezleri - 50'li Yıllar - 1

Aşağıda okuyacağınız gerçekler, Kıbrıs Türkünün adada ki var oluş mücadelesine önderlik yapan, 1960 Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Sn Dr. Küçük’ün bizzat kendi yazmış olduğu makalelerinden derlenmiş olan ‘ ’ Mücadelemizin Görkemli Günleri ‘’ isimli kitabından alınmıştır…

Türk Siyasetinde Liderlik Sultası

Türkiye, son yıllarda niteliksiz siyasetçilerin elinde kıvranıp duran bir ülke görünümündedir. Türkiye’de siyaset yedikçe doymayan, sürekli zulüm kusan, dev bir dinazora dönüşmüştür.

Türkiye’de Yahudi ve Ermeni Düşmanlığı – I

Geçen hafta ümmet birliğini savunan İktidar döneminde “ tek millet ” diyene dek alt kimlikleri millet sistemi saymanın ve ‘tek’ledikten sonra da adını koyamamanın getirdiği millî travmanın halkımızı panikleterek nasıl soyağacı / alt-üst soy arayışına ittiğini irdelemeye çalıştık.