Şenay Işık; ‘’Zor insanlar doğa olayları gibidir’’

Şenay Işık; ‘’Zor insanlar doğa olayları gibidir’’

Hasan Uzunhasanoğlu Başkanlığındaki Akça Koca Kültür Platformu’nun geleneksel hale gelen Emex Otel'deki toplantısında NLP Beden Dili ve İletişim Uzmanı Şenay Işık konuştu.

Geçinilmesi zor insanlar ve başa çıkma yollarını anlatan Şenay Işık; "Geçinilmesi zor insanlar, başkalarıyla geçinmede zorluk çıkaran, insanlar arasında huzursuzluğa sebep olan ve insanların şevkini kıran kimselerdir. Zor insanlar, kendimizi huzursuz, öfkeli ve çaresiz hissettirir. Kimisinin davranışları patlayıcıdır, etik ilke tanımaz! Bazıları iş birliğinden kaçınır; sorumluluk üstlenmez. Ters giden şeylerin sorumluluğunu size yıkar. Zor insanlar negatif ve aşırı eleştirel olabilirler.

Harika insanlar; Başkalarının düşünce ve haklarına saygılıdırlar. Saldırganlaşmaz, aşağılamaz ve tehdit etmezler. Başkalarıyla aralarında sağlıklı bir mesafe bırakırlar. Kendi duygularının farkındadırlar. Bakış açıları geniştir. İltifat etmeyi severler ve kimseyi yargılamazlar. Başkalarının en iyi özelliğini ortaya çıkarırlar. Harika insanın yanına gelen herkes kendini daha önemli hisseder. Karşılarındaki insanları, kendi hayatlarındaki ayrıntılarla sıkmazlar.

‘’Zor kişilikler doğa olayları gibidir’’. Onlar her zaman vardır ve her zaman var olacaktır. Onlara öfkelenmek kötü havaya ya da yer çekimine öfkelenmek kadar boşunadır. Geçinilmesi zor insanları değiştirmek kolay değildir. Geçinilmesi zor insan davranışlarının altında yatan nedenleri görmeye çalışmalıyız. Onların gözünde neyin önemli olduğunu bilmeliyiz. Geçinilmesi zor insanları, zor bir problemi çözer gibi ele alın." dedi.

Büyük İlgi

NLP Uzmanı Şenay Işık'ın konferansına İstanbul’dan; e. Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Dr. Alaattin Büyükkaya, Hematolog Dr. Hasan Dermenci, Sakarya'dan; Endüstri Mühendisi Mustafa Toka, Kocaeli’den; e. Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk, Çevre Yüksek Mühendisi Banu Çevikel, Mali Müşavir Ahsen Okyar, Tekstilci-İşadamı Serhat Duyar, Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Prof.Dr. Mehmet Bayrak, Diş Hekimi Fatih Dural, son Kuruçeşme Belediye Başkanı Harita Mühendisi Ali Kahraman, Dr. Ayşe Zeynep Turan, TSE Kocaeli Araç Proje Müdürü Volkan Bahşi, Körfez Kent Konseyi Gençlik Komisyonu Meclis Başkanı Hakan Tosun, Elektrik-Elektronik Mühendisi Harun Reşit Kocagöz, Kültür Okulları Kurucusu Ali Aydemir, Dr.Mehmet Karanfil, Ziraat Mühendisi Adem Turan, Orman Mühendisi İsmail Şan, Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim üyesi Yunus Özen, Ziraat Mühendisi Gamze Canıgeniş, Kuyumcu Zeki Kurtuluş, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Oktay Taşolar, Körfez Karadeniz Platformu Başkanı Mustafa Akın, İnşaat Yüksek Mühendisi Coşkun Karakadılar, Zeynep Postalcıoğlu, Ziraat Mühendisi Ali Kemal Dilaver, Makine Mühendisi Arif Yavuz, Derince Atatürk Anaokulu Müdürü Zehra Genç, Dr. Ali Değirmenci, Kimyager Ayşegül Karakadılar, Arkeolog Orhan Kaya, Kandıra Sağlık Daire Başkanlığından emekli Fevzi Genç, Süleyman Canbal, Endüstri Mühendisi Hüseyin Mutlu, Makine Mühendisi Çetin Mut, Teknorot Satış Müdürü Recep Girgin, Ziraat Mühendisi Tamer Canıgeniş, Arven İlaç Deposu Kadıköy Bölge Müdürü Süleyman Yıldırım ve eşleri katıldı.

Işık'a Plaket

Soruları cevaplayan Şenay Işık'a, Akça Koca Kültür Platformu Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu, e. Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Dr. Alaattin Büyükkaya ve e. Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk tarafından plaketi takdim edildi.

Platformun hediyesi

Akça Koca Kültür Platformu yöneticileri  Çevre Mühendisi Banu Çevikel, Yalova Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yunus Özen, İnşaat Yüksek Mühendisi Coşkun Karakadılar, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Ayşe Zeynep Turan tarafından birlikte Platformun hediyesini verdi.

Özel hediye

İletişim Uzmanı Şenay Işık'a, Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Prof.Dr. Mehmet Bayrak ve Fevzi Genç tarafından Kandıra yoğurdu verilirken, Elektrik-Elektronik Mühendisi Harun Reşit Kocagöz'de özel hediyesini takdim etti.

Emex Otelde gerçekleşen toplantı birlikte hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.

Gazete Kupürleri