Kandıralılar Derneğinin geleneksel iftarı

Kandıralılar Derneğinin geleneksel iftarı

Av. Abdurrahman Kaymak Başkanlığındaki Kocaeli Kandıralılar Derneğinin 25.Geleneksel iftarı Otel Asya’da gerçekleşti.

Bestekar – Mevlidhan Amir Ateş’in bestelerini de seslendirdiği iftara; Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Av. Abdurrahman Kaymak, Dernek Başkanları: Turan Sarı(2), Günay Gülcü(4), Av. Hüseyin Acurman(5), Erdal Baykara(6), Dr. İsmail Çapçı(7), Recep Yıldız(8), Erdoğan Alkan(9), Harun Reşit Kocagöz(10), Prof.Dr. Mehmet Bayrak(12), Denetim Kurulu Başkanı Ahsen Okyar, Kandıra Başsavcısı H. Hüseyin Daşdemir, Akça Koca Kültür Platformu Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu, KOÜ Öğretim üyesi Prof. Dr. Yusuf Bayraktutan, Kandıralı Milletvekili adayları: Av. Anıl Acurman ve Sinan Yolcu, Kandıra Musiki ve Tiyatro Derneği Başkanı Rüştü Uygur, Çukurovalılar Derneği Başkanı Erdoğan Davut, e. Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk, son Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman, Kandıra Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Aygün Aynagöz, İzmit Belediyespor Klüp Başkanı Erdoğan Şentürk, Av. Fatih Polat, Elektrik Mühendisi Ali Gezer, Makine Mühendisi Çetin Mut, Yeminli Mali Müşavir Necat Çakır, Av. Semih Ergün, Dr. Yüksel Aksoy ve çok sayıda Kandıralı katıldı.

Dualar

SekaPark Camii İmam Hatibi Abdulmuttalip Özbek İftar öncesi Kur’an, İstanbul’dan gelen Ekrem Aydoğdu akşam ezanını, Amir Ateş hoca da yemek sonrası iftar duasını yaptı.

Çağlar Özer’e plaket

2006-2008 yıllarında Kandıra’da Alay Komutanlığı yapan e. Kıdemli Albay Çağlar Özer’e, Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanları: Günay Gülcü, Erdal Baykara, Dr. İsmail Çapçı ve Recep Yıldız birlikte teşekkür Plaketi takdim etti.

Muhtar Mesut Belhan’a plaket

Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanları:Turan Sarı, Erdoğan Alkan, Harun Reşit Kocagöz ve Prof.Dr. Mehmet Bayrak birlikte Kandıra Safalı köyünden olan Yenişehir Mahalle Muhtarı Mesut Belhan’a plaketini takdim etti.

Değerlendirme

Av. Abdurrahman Kaymak Dernek faaliyetleri ile ilgili bilgi verirken, Kandıra Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Aygün Aynagöz, Kandıra’daki eski Lise binası ile ilgili yeni gelişmeleri, İzmit Belediyespor Başkanı Erdoğan Şentürk Bayan Basketbol Takımlarının Süper Ligte final oynayacağını, Kandıra Musiki ve Tiyatro Derneği Başkanı Rüştü Uygur Haziran ayı sonunda İzmit’te yeni oyunlarını sahneye koyacakları müjdesini verdi.

Abdullah Köktürk, Prof.Dr. Yusuf Bayraktutan, Kandıra Başsavcısı H. Hüseyin Daşdemir, Mümin Kozan ve Sinan Yolcu da görüş ve değerlendirmelerini sundu.

Amir Ateş’in son bestesi

Bestekar Amir Ateş yeni bestesini korosunun elemanı olan Ekrem Aydoğdu hoca ile birlikte seslendirdi.

Kandıralılar Derneğinin geleneksel iftarı