Akça Koca Platformu İstanbul İftarında

Akça Koca Platformu İstanbul İftarında

Türkiye siyasetinin kıdemli isimlerinden Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş’ın vefatının ardından oğulları Murat ve Mehmet Yalçıntaş babalarının her sene geleneksel olarak düzenlediği iftar programını bu yıl Şişli Grand Cevahir Hotel’de organize etti.

Şişli’de yapılan Yalçıntaş Ailesi “HOCAM” Kitabı Takdim ve İftar programına 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte birçok önemli isim katıldı. İzmit’ten de Hasan Uzunhasanoğlu Başkanlığında Akça Koca Kültür Platformu yöneticileri; Ahsen Okyar, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Oktay Taşolar, Dr. Fatma Taşolar, Çevre Yüksek Mühendisi Banu Çevikel, Dr. Ayşe Zeynep Turan ve İşadamı Necati Pilavcı katıldı.

İftar sonrası konuşan oğlu Doç. Dr. Murat Yalçıntaş; “608 sayfalık “HOCAM” Dostları Nevzat Yalçıntaş’ı Anlatıyor kitabında, muhtelif görevlerden, farklı kültürlerden ve değişik görüşlerden gelen 130 insanın kendisi hakkında yazdıklarını okuyacaksınız. Kimseyi kırmadan, ama prensiplerinden de taviz vermeden, insanları hiç ayırmadan, hep sevip sayarak ömür süren babamın mekânı cennet olsun.” dedi. Eski Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Dr. Alaattin Büyükkaya, e. Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu, e. İslam Konferansı Teşkilatı Genel Sekreteri Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hocaların Hocası Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş ile ilgili hatıralarını anlattılar.

Toplantı sonunda katılanlara “HOCAM” kitabı özel çantası ile birlikte takdim edildi.

Akça Koca Platformu İstanbul İftarında