Ecz. Selçuk Arslan’a Vefa Toplantısı

Ecz. Selçuk Arslan’a Vefa Toplantısı

Hasan Uzunhasanoğlu Başkanlığındaki Akça Koca Kültür Platformu, Emex Otel’de Günümüze ve Geleceğe İz Bırakan, Gönül Adamı Ecz. Selçuk Arslan’a Vefa Toplantısı tertipledi.                                                                                                   

22 Ekim 2022 Cumartesi günü Saat: 19:00’da Platform Başkanı Uzunhasanoğlu’nun açış konuşması ile başlayacak toplantıda; ilk olarak Ecz. Selçuk Arslan’ın kızları; Bilgi Ün. İngilizce Hazırlık Okulu Öğretim Görevlisi Özge Elif Arslan ile Mercedes Türkiye Hazine Operasyon Yönetmeni Özlem Arslan, babasını anlatacak ve slayt gösterimi yapılacak.                                                                                                                                                                

Ahsen Okyar’ın sunup sunup yöneteceği toplantıda; İş Adamı - Gençlik Arkadaşı Ahmet Hilmi Sancar, Üniversite Arkadaşı Ecz. Arzu Beykoz, Berk Group CEO’su – İlk Patronu Seçkin Olcay, Em. Muh. Albay – 15. Kor. Muh. Tab.’dan Bölük Komutanı Mehmet Ağacan, Endüstri Mühendisi Mustafa Toka, BASF-Türk Petrol-İş Sendikası E. İşyeri Baştemsilcisi Yazdan Yazıcı, Başiskele Kent Konseyi Başkanı Ayşenur Kahraman Aytekin, Kocaeli Ecz. Odası E. Başkanı – Türk Eczacılar Birliği E. 2.Başk. Ecz. Sinan Usta, Gazeteci /Yazar – Belgesel Yapımcısı İsmail Kahraman, Erzurum Kalkınma Vakfı Başkanı – Yazar Ecz. Erdal Güzel, e. Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, 21.Dönem MHP Mersin Milletvekili Ecz. Cahit Tekelioğlu, Em. Tümgeneral – Ağabeyi Muzaffer Cengiz Arslan, İYİ Parti Gaziantep Milletvekili – Gaziantep Ün. e. Rektörü Prof. Dr. İ. Hüseyin Filiz, İlk Avrupa Birliği Bakan Yard. – 22/23.Dönem İstanbul Mv. Dr. Alaattin Büyükkaya, Ecz. Selçuk Arslan ile ilgili duygu, düşünce ve hatıralarını anlatacaklar.

 

Plaket ve hediye takdimi sonrası Ecz. Selçuk Arslan’ın değerlendirme ve teşekkür konuşması ile vefa toplantısı sona erecek. Toplantıya katılanlar çok özel hediyelerle EmexOtel’den ayrılacak.

 

Ecz. Selçuk ARSLAN kimdir?

08 Ocak 1957 tarihinde Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilinin ardından, A.İ.T.İ.A. Eczacılık Yüksek Okulu’nu da Ankara’da bitirerek eczacılık mesleğine adımını attı.

1980 yılının Aralık ayında, Mamak Muhabere Okulunda çektiği kura ile geldiği İzmit 15. Kor. Muh. Taburunda yedek subaylık hizmetini tamamladı.

1982 senesinde 1 sene süreyle İzmit’teki bir eczanede mesul müdür olarak çalıştı.

1983 senesinde kimya sektöründe faaliyet gösteren BASF-Sümerbank Türk Kimya San. A.Ş.‘de, çeşitli kademelerde 23 yıllık kesintisiz bir çalışma hayatının ardından, son görevi olan Personel ve Endüstri İlişkileri Müdürlüğünden 2006 yılı Ocak ayı sonunda emekli oldu.

Aynı yılın Eylül ayında asli mesleğini icra etmek üzere, Kocaeli İli, Başiskele İlçesi, Yeniköy beldesinde “VATAN ECZANESİ” ‘ni açmış ve halen mesleki hizmetine burada devam etmektedir.

Bu arada, başta Kocaeli Aydınlar Ocağı olmak üzere, Kocaeli Eczacı Odası Haysiyet Divanı’nda, Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti’nde, Dilovası Sanayicileri Vakfı Yönetim Kurulu’nda aktif görevler aldı.

Evli olup, Özlem ve Özge Elif adlarında iki kız evlat sahibidir.

İngilizce bilmektedir.

Ecz. Selçuk Arslan’a Vefa Toplantısı