Seyfettin Karamızrak’ın “Sevgi Öğretmeni” Adlı Son Kitabı Çıktı

Seyfettin Karamızrak’ın “Sevgi Öğretmeni” Adlı Son Kitabı Çıktı

İlk şiir kitabım, Kasım 2010 tarihinde “Çırpınan Yürek” adıyla çıktı.
2014 yılında “Üşüyen Düşler” adlı ikinci şiir kitabım yayımlandı.
Mayıs 2017 tarihinde “Cıvıltı” adlı çocuk şiirleri kitabım çıktı.
Nisan 2018 tarihinde “Sevgiyle Eğitelim Mutlulukla Büyütelim” ‘Çocuk Eğitiminin Şifreleri’ adlı kitabı çıktı.
Nisan 2021 tarihinde “Güller ve Kelebekle” şiir kitabım çıktı.
Şubat 2023 tarihin de de “Sevgi Öğretmeni” adlı altıncı kitabım yayımlandı.
Yayımlanan ALTI kitaplarım, güzel yürekli okurların paylaşımına vesile olsun temennilerimle, okuyucularıma saygı ve sevgilerimi sunuyorum diyor yazarımız.

Seyfettin KARAMIZRAK

1953 yılında Ağrı’da doğdu. İlkokuldan sonra, Van Alpaslan İlk Öğretmen Okulu’nda 6 yıl yatılı okudu. 1972 yılında birincilikle mezun oldu.

Aynı yıl Afyon’a sınıf öğretmeni olarak atandı. Bu İl’ de; üç yıl öğretmenlik, on yıl müstakil okul müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Bu süre içinde; dört kez kişisel “yakma resim” sergisi açtı.

1984 yılında Gazi Üniversitesi’nin Eğitim Yönetimi Denetimi Planlaması ve Ekonomisi (EYDPE) Anabilim Dalı’nı kazandı.

1985 yılında öğrenim özründen dolayı Ankara’ya öğretmen olarak atandı.

Gazi Eğitim Fakültesi’nin yanında, Güzel Sanatlar Fakültesi “Resim Bölümü” ne de devam ederek, Galip Türkdoğan, Esat Arpacıoğlu gibi değerli hocalardan 4 yıl boyunca resim dersi aldı.

Ankara, Aydınlık Evler Sağırlar Okulu’nda üç yıl öğretmenlik yaptı. Ankara’da; 5. ve 6. kişisel “yakma resim” sergilerini açtı.

1989 yılında, ilgili fakülteden 4 yıllık Lisans diploması alarak mezun oldu. 1990 yılında Kocaeli’ye “ilköğretim müfettişi” olarak atandı. Sonra İlköğretim Müfettişleri Başkan Yardımcısı oldu. On yıl bu görevde bulundu.

23.07.1998 tarihinde Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eğitim Yönetimi Bölümünü bitirerek “Yüksek Lisans” diploması aldı.

12 Haziran 2003 tarihinde, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İlköğretim Müfettişleri Başkanı oldu. Altı buçuk yıl bu görevini sürdürdü.

22 Aralık 2009 tarihinde, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı oldu. Üç yıla yakın bu görevde bulundu.

Rehberlik, teftiş, inceleme ve soruşturma çalışmalarının yanında, Kocaeli’nin, Toplam Kalite Yönetimi(TKY) dalında bir çok kez, Türkiye birinciliği, dâhil ilk ona girmesine katkıda bulundu.

Yeni Müfredat Programlarının Tanıtımı, Temel Eğitime Destek Programı(TEDP), Aktif Öğrenme, Bilgisayar Destekli Dil Eğitim Sistemi(Dyned), İlköğretim Kurumları Standartları(İKS), Fatih Projesi,  Milli Eğitim Bakanlığı Okul Temelli Mesleki Gelişim (OTMG) ve “Öğretmen Yeterlikleri” Projelerini başarı ile yürüttü. Görevinde gösterdiği üstün çalışmalarından ötürü; “Aylıkla Ödül, Takdirname, Teşekkür, Başarı Belgesi, Şilt” vb. birçok ödüle layık görüldü.

Çeşitli dallarda sanat çalışmalarını sürdüren KARAMIZRAK; Afyon, Ankara, Kocaeli, Mersin, Düzce ve İstanbul illerinde, toplam 29 kez “yakma” ve “kara kalem” türünde resim sergisi açtı.

Meslek hayatı boyunca; sanat çalışmalarının yanında; “eğitim, öğretim, yönetim ve denetimle” ilgili çeşitli kurs, seminer, proje ve çalıştaylara katıldı. Kurs, seminer ve konferanslar verdi. Hala bu çalışmaları devam etmektedir.

Çeşitli gazete ve dergilerde, internet sitelerinde şiirleri, yazıları ve resimleri yayımlandı.

İlk şiir kitabı, Kasım 2010 tarihinde “Çırpınan Yürek” adıyla çıktı.

15 Eylül 2011 tarihinden itibaren İstanbul’a “maarif müfettişi” olarak atandı. 15.09.2012 tarihinde bu unvanla emekli oldu.

Haziran 2013 tarihinde Kocaeli Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanlığına seçildi. 21 Aralık 2014 tarihinde başkanlık görevinden ayrıldı. Uzun bir süre bu derneğin “Başkan Yardımcısı” görevini sürdürdü.

2014 yılında “Üşüyen Düşler” adlı ikinci şiir kitabı yayımlandı. 2015 yılında aynı kitabın ikinci baskısı çıktı. Mayıs 2017 tarihinde “Cıvıltı” adlı çocuk şiirleri kitabı çıktı. Kasım 2017 tarihinde bu kitabın ikinci baskısı yapıldı. Nisan 2018 tarihinde “Sevgiyle Eğitelim Mutlulukla Büyütelim” ‘Çocuk Eğitiminin Şifreleri’ adlı kitabı çıktı. Nisan 2021 tarihinde “Güller ve Kelebekle” şiir kitabı çıktı.

KARAMIZRAK’ın; şiir, hikâye, anı, araştırma, deneme, makale vb. çalışmaları; karakalem, yakma resim, yağlıboya, suluboya, hat, kaligrafi vb. sanat çalışmaları bulunmakta ve devam etmektedir.

Endüstri mühendisi ve mimar iki oğlu; Beyza, Emir, Nil ve Nehir adında dört torunu bulunmaktadır. Halen Kocaeli ilinde ikamet etmektedir

Seyfettin Karamızrak’ın “Sevgi Öğretmeni” Adlı Son Kitabı Çıktı