Akça Koca Platformunun 8. Geleneksel İftarı

Akça Koca Platformunun 8. Geleneksel İftarı

Hasan Uzunhasanoğlu başkanlığındaki Akça Koca Kültür Platformu’nun 8.ci geleneksel iftarı Emex Otel’de gerçekleşti.

iftar toplantısının açılışında konuşan Akça Koca Kültür Platformu Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu; “Depremde kaybettiklerimiz başta olmak üzere bütün ebediyete uğurladıklarımıza rahmet dilerim. Huzur dоlu, mutlu, sıcak ve sakin bir şеkildе gеçirmеniz dilеği ile Ramazan ayınızı tebrik ederim.” Dedi.

Konferans

Ayşegül Karakadılar’ın sunup yönettiği geleneksel iftarda; Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Banu Gürer “KÜLTÜR ve DİN İLİŞKİSİ” başlıklı sunumunu yaptı. İlgi ile dinlenen konferansta Doç. Gürer çok sayıda soruyu cevapladı.

Doç. Gürer’e Plaket

Konuşması sonrasında Doç. Dr. Banu Gürer’e; e. Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Dr. Alaattin Büyükkaya, İYİ Parti Vekil aday adayı Dr. Pelin Coştur Filiz ve Başkan Hasan Uzunhasanoğlu tarafından plaketi takdim edildi.

Büyük ilgi

E. Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Dr. Alaattin Büyükkaya’nın da katıldığı Emex Otel’deki iftara; Akça Koca Kültür Platformu yöneticileri; Ziraat Mühendisi Hasan Uzunhasanoğlu, Yalova Üniversitesi Öğretim üyesi Dr. Yunus Özen, İnşaat Yüksek Mühendisi Coşkun Karakadılar, Aile Hekimi Dr. İsmail Çapçı, Makine Mühendisi Çetin Mut ve Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ahsen Okyar, İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Demir, İş insanı Şükrü Bayram, KBB Kırsal Tarım ve Aromatik Bitkiler İl koordinatörü Abdullah Köktürk, Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Duran Demirci, SAÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Bayrak, KOVİAD Başkanı Harun Reşit Kocagöz, Ecz. Selçuk Arslan, Dr. Adil Kurban,İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fak. Dr. Öğretim Üyesi Azize Demir, Av. Abdurrahman Kaymak, Tarihçi Haşim Uzunhasanoğlu, İşadamı Metin Özler, Dr. Mehmet Karanfil, Kocaeli Çukurovalılar Dernek Başkanı Erdoğan Davut, Diş Hekimi Ömer Erdal, Av. Gürkan Uysal, Dr. Fatma E. Taşolar, Ressam Vildan Çağlar, Dr. Yüksel Aksoy, Sigorta Risk Koordinatörü Necati Büyükkaya, Dr. Halil İbrahim Kahraman, Biyolog Salihe Aksoy, Dr. Lütfiye Ünlü, İş insanı Hüseyin Mutlu, Kültür Okulları Kurucusu Ali Aydemir, Bankacı Ömer Çağlar, Restoran Müdürü Rahmi Yılmaz, Dr. Oktay Taşolar, İşadamı Necati Pilavcı ve eşleri ile Cüneyt Uzunhasanoğlu ve Körfez Pembe Mavi Düşler Ana Okulu ve Kreşi yöneticileri ile öğretmenleri katıldı.

Akçakoca Dere Camii İmamı Şerif Hüseyin Ayaz’ın kıldırdığı teravih namazı ile toplantı sona erdi.

Akça Koca Platformunun 8. Geleneksel İftarı