Yalçıntaş Ailesinin İftarı Eyüp’te…

Yalçıntaş Ailesinin İftarı Eyüp’te…

Türk siyasetinin önemli isimlerinden merhum Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş vefatının 9. yılında Eyüp Sultan Camii karşısındaki Mihmandar Et Lokantası & Cafe’de düzenlenen iftarda anıldı.

Aile adına hoş geldiniz diyen Prof. Dr. Murat Yalçıntaş; “Babam dostlarına çok önem verirdi, İftara katılan vefalı baba dostlarına teşekkür ediyoruz.” dedi.

Evlatları Prof. Dr. Murat Yalçıntaş ve Mehmet Yalçıntaş’ın organize ettiği iftara; İslam Konferansı Örgütü eski genel sekreteri Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, e. Sağlık Bakanı Dr. Bülent Akarcalı, e. Çanakkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Mehmet Akif Ersoy Fikir ve Sanat Vakfı Başkanı Gazeteci – Yazar Mehmet Cemal Çiftçigüzeli, e. Doğu Türkistan Vakfı Başkanı Hamit Göktürk, Av. Zeki Hacıibrahimoğlu, Yazar Oğuz Çetinoğlu, Rusya Parlamentosu Duma’da Danışman Abdulmalik Kerimov  ve çok sayıda merhum Nevzat Hoca’nın öğrencileri, yakın dostları, siyasetten ve üniversiteden yakın çalışma arkadaşları ile Türk Dünyası temsilcileri katıldı.

İzmit’ten de; Akça Koca Kültür Platformu Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu, Platform Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ahsen Okyar, İlk AB Bakan Yardımcısı Dr. Alaattin Büyükkaya, Aile Hekimi Dr. İsmail Çapçı, Diş Hekimi Ömer Erdal, Ekonomist Cihat Kaymas, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Oktay Taşolar ve Av. Alperen Erdal katıldı.

İslam Konferansı Örgütü eski genel sekreteri Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, e. Sağlık Bakanı Dr. Bülent Akarcalı ve İlk Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Dr. Alaattin Büyükkaya, Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş ile ilgili hatıralarını anlattı.

Bir Mevlevinin sema yaptığı iftardan sonra, Teravih namazlarını Eyüp Sultan Camiinde ve Hafız Erhan Mete’nin arkasında kılan heyet sahura kalmadan İzmit’e döndü.

Yalçıntaş Ailesinin İftarı Eyüp’te…