Algı Operasyonu

Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda emeklilere ödenen Bayram İkramiyesinden sonra, tarafıma muhtelif kanallardan gönderilen yazılardan, Bayram İkramiyesi olarak,

Mahalli Seçimler (2)

Bundan önceki yazımda kaldığım yerden devam ediyorum. Çok ehemmiyetli olarak gördüğüm şu hususu da ifade etmek istiyorum ki, AK PARTİ’nin gençlerin diline, milli ve manevi değerlerine sahip bir gençlik yetiştirme politikası yok mudur? 

Mahalli Seçimler (1)

Öncelikle ifade edeyim ki, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli seçimlerin kazanan tarafı elbette ki, AK Parti ve Cumhur ittifakı olmuştur. Ayrıca AK Parti geçmiş yıllarda yapılan Genel ve Mahalli seçimlerde almış olduğu oy oranlarını muhafaza etmiş olup, üstelikte Cumhur ittifakı olarak, büyük şehirlerin ve illerin üçte ikisinin belediye başkanlıklarını kazanma başarısını göstermiştir.

Kocaeli Aydınlar Ocağı Mensupları’nın Antalya Seyahati

Aydınlar Ocakları Derneklerinin her sene, Mayıs ve Kasım aylarında olmak üzere, yılda iki defa şurası yapılmaktadır. Bu cümleden olarak, 2019 Mayıs ayında yapılması icap eden toplantı da bundan önce Malatya’da yapılan 47. Şurada alınan karar mucibince 12-13-14 Nisan 2019 tarihleri arasında, Antalya Ocak Başkanlığının ev sahipliğinde yapılmıştır.

“Yetim-i Akran Olduk"

Yukarıdaki, başlık bana ait değildir. Bu başlık Rahmetli Prof. Dr. Ayhan Songar'ın vefatından çok kısa bir süre önce Türkiye Gazetesi'nde yayımlanan bir makalesinin başlığıdır. Rahmetli Hocamız o tarihlerde çok yakın dostlarının kısa aralıklar ile birbiri peşi sıra Ebedi Âleme intikal etmeleri üzerine, " Yetim-i Akran Olduk"  başlıklı bir makale yayımlamak suretiyle, yakın arkadaşlarından ayrı kalmanın hüznünü ve üzüntüsünü kendi duygulu üslubuyla çok güzel bir şekilde anlatıyordu.

Çarşıda Bir Kapımız Daha Kapandı

Dr. Halil İbrahim Kahraman, 1983 yılı başında açmış olduğu Kocaeli Tahlil Laboratuvarı’nı  31.12.2018 tarihi itibariyle  kapattı.

Akça Koca Kültür Platformu’nun Özbekistan Seyahati (6)

Bundan önceki yazımda Buhara’da ki ziyaretlerimizin tamamlanmış olduğunu ve sıranın Özbekistan gezimizin son durağı olanı Taşkent’e geldiğinden bahsetmiştim.

Akça Koca Kültür Platformu’nun Özbekistan Seyahati (5)

Bundan önceki yazımda Buhara da Car Su Pazarını (Dört Yol Pazarı) gezdiğimizden bahsetmiştim.

Akça Koca Kültür Platformu’nun Özbekistan Seyahati (4)

Bundan önceki yazımda 04 Mayıs 2018 Cuma günü Buhara Emir Muzaffer Han Camii’n de Cuma namazı kıldıktan sonra, öğle yemeği için Laziz Hause Milli Evi’ne gittiğimizden bahsetmiştim.

Akça Koca Kültür Platformu’nun Özbekistan Seyahati (3)

Bundan önceki yazımda Semerkant da ki, ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra, 03 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 21.00 de  Buhara’ya  gitmek üzere hareket ettiğimizden  bahsetmiştim.

Akça Koca Kültür Platformu’nun Özbekistan Seyahati (2)

Bundan önceki yazımızın birinci kısmında, seyahatin birinci günü Emir Timur’un Türbesini ziyaret ettiğimizden bahsetmiştim. Bu ziyarete kaldığımız yerden devam ediyorum.

Akça Koca Kültür Platformu’nun Özbekistan Seyahati (1 )

Akça Koca Kültür Platformu’nun her sene tertip etmiş olduğu yurt dışı seyahatler serisinden olarak bu sene de 01—07 Mayıs 2018 tarihleri arasında Başkan Hasan Uzunhasanoğlu’nun riyasetinde VİZYON TURİZM ile Özbekistan seyahati yapılmıştır.

İzmit Kafilesi’nin İnegöl ve Bursa Gezisi

Gezmeyi seven ve zaman zaman Memleketimizin muhtelif yerlerinde bulunan tarihi ve turistik yerlerine seyahat tertip eden İzmitli bir grup arkadaş bu defa Ramazan Ayı öncesinde günübirlik İnegöl ve Bursa gezisi tertip etmişler. Bu gezi 21 Haziran 2014 Cumartesi günü yapılacaktı.