Sen Hiç Bilemezsin

Sahi, sen İslam’ın ve Türk Milleti’nin dostu musun? Bütün İslam ülkeleri Hıristiyanlığın esiri iken, en güçlü Müslüman devlet (Osmanlı) payitahtıyla ve topraklarıyla işgal altında iken, bunların hepsinin kurtulmasına kapı açan muhteşem Başkumandanlık Zaferi’nden habersiz olamazsın!

Suriyelilerin Ülkemizde Kalmasını Kim İstiyor?

Türkiye’deki milyonlarca Suriyelinin ülkemizde kalmasını kimler istiyor? ABD istiyor. AB istiyor. İsrail istiyor. Sorosçular istiyor. PKK istiyor. HDP istiyor.

Bizim Gönül Dünyamız…

Türk Ocakları Genel Merkezi 2019 yılı “TÜRKMENELİ KURBAN KAMPANYASI” düzenledi.

Yanlış Bilgi Felâket Kaynağıdır

Kazım Karabekir Paşa "İstiklal Harbimizin Esasları" isimli kitabının ilk cümlesinde böyle yazıyor.

Şark Kurnazlığı Dedikleri!

Ömrü boyunca Azerbaycan'ımızın bağımsızlığı için mücadele eden Ebulfez Elçibey'in muhterem eşi Halime Elçibey hanımefendi İstanbul'da 13 Haziran'da vefat etti. Nahçıvan'ın Keleki köyünde defnedildi. Diyanet'ten bir demeç çıkmadı. Ruhuna bir fatiha okumadılar.  Ertesi günü Mısırlı siyasetçi Mursi öldü. Camilerimizden sala'lar verdirildi, gıyabi cenaze namazları kıldırdılar. 

Ortak Bilgiler

Değerli okurlarım, günlük hayata ait (bildiğimiz) sosyal bilgilerin yanında kendi tarihimizle ilgili, sosyal hayatımıza etki edecek olan bazı bilgileri kısa da olsa bulup öğrenmeliyiz diye düşünüyorum.

Karadeniz'de İsyan

Son zamanlarda birkaç oy daha fazla almak için yapılanları görmek gerçekten acı verici, kendileri için de yüz karası!

Heybeliada Ruhban Okulu Açılmış !!!

Siz halen kapalı olduğunu zannediyorsunuz değil mi?

Sonsuza Kadar 19 Mayıs

Sonsuza kadar Türkiye. 19 Mayıs Türk milletinin yeniden doğuş günüdür. Vatanın ikinci fethidir 19 Mayıs.

God Bless You

Anneler gününü yazacaktım. Hepsinin ellerinden öperim. Elbette hemşirelerimizin gününü de kutluyorum. Sırada; 18 Mayıs 1944 Kırım Sürgünü ve bugünkü Kırım felaketi var. “HAYTARMA” filmini internetten bulup seyrediniz lütfen.

Türkiye İttifakı

Türkiye İttifakı! Ne dersiniz, yeni icat mı? Kim bilir!

Bu Kafa Dert Çözemez, Dert Açar!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan’ın Ege Denizi’ndeki adaların silahlandırmasıyla uluslararası hukuk ve antlaşmaları ihlal ettiğini belirterek, "Antlaşmalara aykırı olan, dostluk ve iyi komşuluk anlayışıyla bağdaşmayan ihlallere son verilmelidir.

22 Yıl

1996 Aralık ayının ortası idi. Başbuğ Alparslan Türkeş yüzlerce bilim ve siyaset adamını Bursa Uludağ’da toplamıştı. Uzun süren ön çalışmalarla ortaya çıkartılan yeni parti programına son şekli verilecekti.

Seçim Seviye Sınavıdır

Seçim, seçim dediler, geldi geçti, sonuçlarını göreceğiz. Hayırlı olsun. Seçim aslında herkesin toplu girdiği bir “Seviye Tespit Sınavı” dır.

Boyasını Kazıyınca

Bilen bilir! Yıllar önce Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu bağıra bağıra uyarıyordu: “Tarımı bitirip Türk milletini açlıkla terbiye edecekler!” 

Bu Yazı Başlıksız Olsun!

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki iki camiye, Cuma namazı sırasında İskoç asıllı Avustralyalı bir teröristin yaptığı silahlı saldırıda masum 49 Müslüman şehit oldu, 48 Müslüman da yaralandı.

2023’te neyi konuşacağız?

Ülkeyi, 2002’den beri aynı zihniyet yönetmekte. Geldiğimiz  noktada endişelerimiz, her geçen gün biraz daha artmakta ve derinleşmektedir.

Ermeni Katliamı ve İşgalinin Hesabını Nasıl Soracağız?

Bütün dünya için varsa yoksa 1915 Ermeni katliamı geçerli. Bugün yaşayan insanların bizzat canlı şahit olduğu Hocalı katliamından bahseden yok. Sovyetlerin yıkılması sırasında önce Rus ordusu Türk şehir ve köylerinde halkın elinde silah cinsinden ne varsa topluyor.

İstanbul Rasathanesi Bir Gecede Niçin Yok Edilmişti?

Geçen hafta Diyanet İşleri Başkanlığının gençlik için yazdığı bir kitaptan söz etmiştik.  

Çok şey yaşadı, yaşıyor bu koca millet. Acaba neden?

Geçmişte Ocak aylarında yaşadığımız bazı önemli olayları birlikte düşünmeyi arzuladım.