Mühimdir Diyanet İşleri Başkanlığı’na

Değerli Başkanım selamünaleyküm. Bu yazımda tarafımdan mühim olarak telakki edilen bir meseleyi Zat-ı Alinize arz etmek istiyorum. Mevzu şudur;

Şeddeli Yalan

Bir masa etrafında toplanmış kalabalık bir grup arasından birisi heyecanla anlatıyor.” Halamın oğlu söyledi, Suriyeliler. Devlet, kendilerine maaş verdiği için çalışmıyor, hatta para bile biriktiriyorlarmış. Gençleri Üniversitelere imtihansız girermiş.  Hatta sıra filan da beklemiyorlarmış.  Dahası yalan haber olarak neler söylemiyorlar ki,

Mühimdir! Diyanet İşleri Başkanlığı’na

Muhterem Başkanım , Selamünaleyküm. Önce selam eder, Cenab-ı Allah’tan hayırlı günler niyaz ederim. Şahsım tarafından mühim olarak telakki etiğim bir meseleyi Teşkilatın başkanı olarak Zat-ı Alinize arz etmek istiyorum. Mevzu şudur,

Yine Yalan Üzerine

Ülkemizin dört bir tarafı yanıp, ormanlarımız içindeki canlılar ile birlikte kül olurken, yalan üzerinden muhalefet edenlerin piyasaya sürdükleri yalanlar ile prim yapmaları sade bir vatandaş olarak, beni ziyadesiyle rahatsız etmektedir.

Yalan Rüzgârı

Bir parti lideri düşünün, gün geçmesin ki, sosyal medyada paylaşılan yalan haberleri gündeme taşıyıp rezil olmasın. Bu liderin kim olduğu, hususu herhalde herkes tarafından kolayca anlaşılacaktır.

*Gerçek Bir Baba Masalı…*

*Aileni seçemiyorsun* ; eşini, dostunu, arkadaşını, işini seçebildiğin gibi… Bu yüzden hayatın en büyük piyangosudur aslında doğduğun yer, doğduğun aile, doğduğun zaman, doğduğun şartlar.

“50 Yaş Üstündeki Herkesi Öldürün”

Bir ülkenin kralı, bir gün emir veriyor. Bütün memlekette bulunan 50 yaş üstündekiler toplanacak ve infaz edilecektir. Kralın bu emrini duyan gençlerden biri, babasını samanların altına özel olarak yaptırdığı sığınağa saklar. Verilen emir mucibince memlekette bulunan 50 yaş üstündekiler toplatılır ve hepsi infaz edilir. Sadece sığınakta saklanan baba infazdan kurtulur.

Bir 12 Eylül Vahşeti…

ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER HALİL ESENDAĞ VE SELÇUK DURACIK 12 EYLÜL'ÜN KAHPE VE KALLEŞ CUNTACILARI TARAFINDAN 5 HAZİRAN 1983 SABAHI DARAĞACINA BÖYLE GÖNDERİLDİ. 

Taksim Camii’nin Açılışı Münasebetiyle

Müslüman Türk Milleti’nin 1,5 asırlık bir hayali daha gerçek oldu. Yıllarca hem içerideki hemde dışarıdaki İslam karşıtları tarafından yapımı devamlı olarak engellenen Taksim Camii nihayet muhteşem bir katılım ile 28 Mayıs 2021 Cuma günü ibadete açıldı. Kılınan ilk Cuma Namazının ardından konuşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, “Taksim Camii, bir süre önce yeniden ibadete açtığımız Ayasofya Camii Kebiri’ne verdiğimiz selam, İstanbul’un fethinin 568. Yıl dönümüne ise bir armağandır ” dedi. Bu arada Beşiktaş Barbaros Bulvarı üzerinde Barbaros Hayrettin Paşa Camii yapılarak, orasını da mabetsiz yer olmaktan çıkarılacağının müjdesini verdi.

Başbakan Menderes'le Bir Hatıra...

Prof. Dr. Cevat Akşit Hocaefendi anlatıyor; amcam Baha Akşit bey, Menderes hükumetinde grup başkan vekili idi. Menderes’in sağ koluydu. O kadar yakındı ki, bakanları Menderes ile beraber o tayin ederdi. Kendisi bakan olmazdı ama bakanları düşürürdü, indirirdi. Öyle bir forsu vardı, devamlı grup başkan vekili idi.

Yağmur ve Kudüs

Hacca gitme yasağının kaldırılmasından sonra Hacca giden ve Kudüs’e uğrayan  Gönenli Mehmet Efendi’nin bir hatırası okuyanları duygulandırıyor.

İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu

Ekrem İmamoğlu İBB seçimlerinden önce,“ Her şey güzel olacak” sloganıyla kampanya yaptı. Hiç ayırım yapmadan bütün sağ partilerden de oy aldı. AK PARTİ’nin güçlü adayı Binali Yıldırım’a karşı 800 bin oy fark atarak, İstanbullu seçmenden % 54,21 oy almak suretiyle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçimini kazandı.

Kanal İstanbul İsmi Yanlıştır, Doğrusu İstanbul Kanalı Olmalı

Acizane olarak şahsen, kanala verilen KANAL İSTANBUL isminin yanlış olduğu kanaatinde bulunmaktayım. Bu cümleden olarak, hayretime mucip olan husus şudur ki, AK PARTİ Gençlik Kollarının 6. Kongresinde yapmış oldukları konuşma da “Tarihte dinini, dilini, kültürünü ve değerlerini kaybedip de varlığını devam ettiren hiç bir topluluğun olmadığını” ifade eden, Değerli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a böyle bir ismi nasıl kabul ettirdiklerini anlamakta zorlanıyorum.

Kaybolduğu İddia Edilen 128 Milyar Dolar Meselesi

Önce şu hususu ifade edeyim ki, AK PARTİ’nin ve onun değerli Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın benim gibi emekli bir memur tarafından müdafaa edilmelerine hiçbir zaman ihtiyaçları yoktur. Benim esas üzerinde durmak istediğim husus, 128 milyar dolar bahane edilerek haksız bir şekilde meydana getirilmek istenen algı operasyonudur.

Kanal İstanbul

Yazının başlığını her ne kadar, muhalefetin olanca gücüyle karşı çıktığı Kanal İstanbul olarak koydu isem de bu yazımda kanalın faydalı mı, yoksa lüzumsuz bir yatırım mı olduğu meselesine girmeyeceğim. Sadece şu kadarını ifade edeyim ki, bu memleket de hiçbir yatırım lüzumsuz değildir. Hiçbir eser çalakalem yapılmamaktadır.

AK Parti’yi Arkadan Hançerleyenler

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Müdürlüğü’nün 23.03.2021 tarih ve 1178470 sayılı Bakanlık onayı ile ülke genelinde koro ve topluluklarda birleştirme ve isim değiştirme bahanesiyle “Türk” kelimesi koro isimlerinden kaldırılmış bulunmaktadır.

2021 Türkçe ve Yunus Emre Yılı İlan Edildi

Bu yılın ilan edilmesi için emeği geçenlere teşekkür ederiz. Tabii ki, mühim olan husus icraattır. Bu yılın önemine uygun olarak değerlendirilmesini temenni ediyorum.

Yasaklardan Artık Gına Geldi

Bundan bir sene kada r önce 65 yaş üstü vatandaşlara getirilen sokağa çıkma yasağı halen, değişik şekillerde devam etmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı’na (2)

Başkanlığınıza göndermiş olduğum 15.02.2021 tarihli yazımda, geçen hafta Cuma Namazını Balıkesir’de bir camide kıldığımı ve cami imamının ilk 4 rekât sünnetten sonra 2 rekât Cumanın farzını kıldırıp, tespih de çekmeden camiden çıkıp gittiğinden bahsetmiştim.

Diyanet İşleri Başkanlığı’na

Değerli Başkanım, ben İzmit’te ikamet eden bir vatandaşım. Bulunduğum mahallenin camiinde bir süredir salgın sebebiyle, İmam Efendi Cuma Namazlarını 10 rekât olarak kılmaktadırlar. Tabii ki, cemaatin tamamına yakını buna riayet etmeyip namazlarını 16 rekât olarak kılmaya devam etmektedir.