Kaliteli İnsanın Özellikleri

1.  Sevgi ve saygı yüklüdürler 2.  Arkadaş ve dost canlısıdırlar 3.  Bardağın dolu tarafına bakarlar ve çoğaltmaya çalışırlar 4.  Pozitif ve proaktiftirler

Tebessüm Ne Der, Biliyor muyuz?

Ben seni seviyorum. Seninle muhabbet etmek istiyorum. Benden sana asla zarar gelmeyecek. Senin dertlerine ortak olmak istiyorum. Senin mutluluğun ile benim mutluluğumu birleştirerek, sinerji ve enerji üretip günümüzü daha da güzelleştirmek istiyorum.

Ön Yargının Ettiği

Adam eşiyle birlikte eksik gedik almak için, çarşıya gitmeye hazırlanırlar.  Erkek daha erken hazırlanır ve eşinin de hemen hemen hazır olduğunu görünce, aşağı iner ve arabayı çalıştırır.

İnsanın Çok Sayıda Dostu ve Arkadaşı Olması Ne Güzel

Para ile satın alınamayan güzelliklerin başında DOSTLUK VE ARKADAŞLIK gelir. Birçok yerden çağırılmak, aranmak ve aramak dostluğun en güzel tarafıdır.  Tek dezavantajı,  Hepsine de yetişememek Ve zamanı yetirememektir.

Bebekli Ebeveynler'in Dikkatine...!!!

Yeni moda oldu galiba.  Bebekler mama içerken, ellerinde bir oyun tableti veya cep telefonu. Arabalarıyla yollarda gezerken, Ellerinde aynı cihazlar.

Bir Başarı Hikâyesi

Genç çocuk öğretmeninin de ısrarıyla İstanbul’a eczacılık okumaya gelir. Sirkeci’de bir otel bulur aylığı 100 lira, fakat çok para. Bir yandan okumaya çalışır bir yandan masraflarını karşılamaya.

Kalabalıklar İçinde "Yalnızlık"

Sosyoloji kürsüsünün yüksek lisans öğrencileri, dönem ödevi yapmaya devam ediyorlar. Birinci bölümde bir köyde tek başına, hayvanlarıyla birlikte huzurla yaşayan bir nine, öğrencileri ters köşe yapmıştı.

Biz Gerek

Güzel yaşamak sanat hakkıyla bilinmeli Martavalla olmuyor yüreğinde köz gerek Yürüdüğümüz yolun tozları silinmeli Maya temiz olmalı sinesinde öz gerek

Panik ve Korku Yönetimi

İnsanoğlunun hayatı inişli çıkışlıdır. Her gün her şey aynı minval üzere yürümez. Sürekli bir hareketlilik, dinamizm ve esneklik içerisinde yaşamaktadır.  Söz konusu yaşamın içerisinde acısı da vardır tatlısı da. Acılar ve bedeller insanı olgunlaştırır, pişirir, tecrübe kazandırır ve geleceği daha iyi ve anlamlı kucaklamaya zemin hazırlar. Gerçekte hareketli hayat, olması gerekendir.

Bilge Dedenin Verdiği Pozitiflik Dersi

Bilge Dedenin aynı yaşta, biri beyaz diğeri siyah renkli, iki tane köpeği varmış. Köpekler bir gün bahçede oynarlarken torunu yanına gelmiş, oyun oynayan köpekleri seyrediyormuş. Bir ara Bilge Dede torununa demiş ki: “Evlat ileride bunların hangisi daha iyi olur? Torun: “Ne bileyim dede” demiş. Bilge dede ibretlik sözünü söylemiş: “Ben hangisine iyi bakıp beslersem, o iyi olur evlat” demiş.

Yaptığımız Yardım Hak Ettiği Yere Gitmeli...

Öğretmen emeklisi Rıfat Bey, şehrin en kalabalık caddelerinin birinde yürüyordu. Yanından ortaokul talebesi olduklarını tahmin ettiği, okul formalı üç kız çocuğu yürüyorlardı. - Evlatlarım bana biraz zaman ayırabilir misiniz?

Ramazan Nedir? Ne Değildir?

Ramazan evde 20 tabaktan oluşan iftar yemeğine 'Peygamberimizin sünneti' diye hurmayla başlamak değildir. Ramazan kişi başı 1000 liralık menüsüyle boğazı gören bilmem ne yalısından bozma 'İslami' kafenin ışıltılı mescidinde karnına kramplar girerek kılınan akşam namazı da değildir...

Ne Güzel Bir Gündü, Yarabbi, Sana Çok Şükür...

25 yıl üniversitede ders anlattım. Emekliliğimde ise 20 yıldır yurt içi ve yurt dışında çeşitli kitlelere, kaliteli yaşam ve başarı odaklı yüzlerce konferanslar sundum. Hala da devam etmekteyim.

Kimler Üzülmesin? Kimler Üzülsün?

Doğuştan veya sonradan herhangi bir organını kaybedenler, asla üzülmesin. Zira Yaratıcımız, eksik organın görevlerini dahi fazlasıyla yapabilecek, ilave yetenekler veriyor.

Mü'min Olmak

Yurt dışında duyarlı bir kişi, bir sosyal deney videosu çekmek ister. Büyük bir mega marketin çocuk bezleri standının önündedir.  Market epey kalabalıktır.

Kaliteli Yaşamda "Tahammül"

Son zamanlarda, kadın cinayetleri arttı. Facebook'tan birbirini silen silene. Minibüs yolcularından birisi, şoförün bir sözüne kızıp, sürücüye saldırarak, bütün yolcuların hayatını tehlikeye atıyor.

Beyninizi Öldüren 11 Gıda Maddesi

Daily Mail gazetesi beyni tüketen ve öldüren 11 gıda maddesini yayınladı. Bu maddeleri tüketmek adeta intihar gibi...

Efendimiz (SAV) - 5

Mekkeli müşrikler, Kabe'nin çevresinde dahi Efendimiz'e taarruz etmekten geri durmuyorlardı. Bir keresinde böyle bir hücum, Efendimiz'e çok bağlı olan sahabe, Haris İbn-i Ebi Hale'nin çok ağrına gitmiş, Efendimiz'i canı pahasına korumak için, bütün gücüyle müşriklerin üzerine atılmıştır. Ancak çok sayıda müşrikin kılıç darbeleriyle yere serilmiş ve inandığı İslam dini uğruna şehit olmuştur.

Efendimiz (SAV) - 4

Efendimiz'e Peygamberlik geldikten sonra üç yıl gizliden yürütülen dinimizi tebliğ ve yayma çalışmaları, yeni gelen vahiylerle aşikare yapılmaya başlanmıştı. Efendimiz en yakınlarından başlayarak, Mekkelileri gruplar halinde toplayarak, Yüce dinimize davet ediyordu.

Efendimiz (SAV) - 3

Efendimiz, Cebel-i Nur Dağında Hira mağarasındaki manevi olaylardan sonra, hızla evine gelip, Hatice validemize: "beni örtün" deyip, örtüldükten sonra; ikinci vahiy nazil oldu: