Vicdanımıza Kazınan Gerçekler..!

‘’Nefis çoğu zaman yalanların, yalancıların; vicdan ise gerçeklerin, doğruları savunanların sesidir?’’ Gerçekten de öyle midir?

Lozan…

‘’Tarih yazmak, tarih yapmak kadar önemlidir. Yazan yapana sadık kalmalıdır.’’ (Gazi Mustafa Kemal Atatürk)

20 Temmuz 1974’te Kıbrıs’ta Kazanılan Savaş, Neden Zafer Günümüz Olarak Kutlanmaz..?

Tam 43 yıl geçmiş aradan hala konuşuruz Kıbrıs’ta ne olacak diye? Ama Kıbrıs Türk’ünün özgürlüğe kavuştuğu o zaman aralığında yaşanan, o zafer günlerinde nice kahramanlıkları barındıran 20 Temmuz 1974 tarihinin resmi bir zafer günü olarak kutlanmadığını nedense hiç sorgulamayız; sormayız..!

Tarih, 20 Temmuz 1974; Girne’den Doğan Güneş…

‘’Hayatta her hata bir ders, ne hata biter ne ders…’’ Tam 43 yıl geçmiş o savaş günlerinin ardından…

15 Temmuz 2016 Gecesi Yaşananlar…

‘’Geceyi sarmış nice azgın sırtlanlar. Sandılar ki, vatanın bağrına ihanet hançerini saplayacaklar, sandılar ki, o aslanları teslim alacaklar.’’

Tarih’e, Adalet’e İz Bırakan Adımlar…

Yaşadığımız bu yaşlı gezegenden kimler geldi, kimler geçti… Kimileri tarihe, kimileri adalete iz bıraktı. Kimileri lider oldu, nice ülkeler fethetti.

Kıbrıs’ta Yeni Bir Tuzak mı?

‘’Cehenneme giden yol iyi niyet taşlarıyla döşelidir…’’ (William Blake) İşte yine bir Kıbrıs görüşmesi… Bu defa da Cenevre’de, 28 Haziran 2017’de…

Vatan Nedir, Ne Demektir?

Vatan; Bayrağımızdaki ‘Ay’dır, ‘Yıldız’dır, Vatan; uğruna seve, seve hayatını feda etmeyi göze almaktır, Bir ve beraber olmak, ülkemize kast eden düşmanlara, düşmanlıklara onurunla karşı koymaktır.